CVETNA NEDELJA – NEDELJA GOSPODOVEGA TRPLJENJA; 24. 03. – 31. 03. 2024

1. Otroci, ki obiskujejo verouk v Koštaboni imajo v torek verouk po sporedu, ostali otroci, pa so vabljeni k obredom velikonočnega tridnevja. Za birmance in njihove družine je udeležba pri obredih velikonočnega tridnevja obvezna.
  2. V tem tednu naj nas medsebojno po družinah povezuje molitev desetke, ki je od mrtvih vstal in jo molimo za svetost družin, za nove duhovne poklice, za odvrnitev epidemije v čast MB in sv. Roku ter za mir v Ukrajini in Sveti Deželi v čast MB, Kraljici miru.
  3. Z obhajanjem današnje cvetne – oljčne nedelje vstopamo v dogajanje velikega tedna. Jezus vstopa v Jeruzalem, da izpolni poslanstvo, za katero je prišel na svet. Z obhajanjem slovesnega vhoda smo mu izrekli dobrodošlico in pristali na to, da bomo hodili po njegovih stopinjah. Olčje in drugo zelenje, ki smo ga blagoslovili ponesimo na svoje domove, ga dajmo za križ ali drugo sveto podobo, ga shranimo za določene potrebe in s svojim življenjem pričajmo za Jezusa.
  4. Post in priprava na veliko noč se bliža k vrhuncu in cilju, zato se še v teh zadnjih dneh  trudimo z molitvijo križevega pota danes popoldne ob 15.00 uri na paden-skem hribu, ko bomo molili za ljudi in družine v stiski – na poseben način vabljeni birmanci. Vabljeni pa tudi k postu-odpovedi in miloščini. Darove od odpovedi bomo darovali na veliki četrtek za ljudi in družine v stiski.
  5. Za bolne in ostarele, ki ne morejo v cerkev bo priložnost za zakramente ob praznikih jutri po 9.00 uri. Domače prosim, da me obvestite že sedaj po maši ali po telefonu – čimprej.
  6. Na veliki četrtek se spomnimo Jezusove zadnje večerje, ki jo je Jezus obhajal s svojimi učenci. Gospod škof Jurij bo skupaj z duhovniki ob 10.00 uri v Novi Gorici posvetil in blagoslovil sveta olja, duhovniki pa bodo obnovili duhovniške obljube. Zvečer, pa bomo skupaj z Jezusom pri sveti maši, ko bomo obhajali spomin zadnje večerje, se spomnili, da nam je dal novo zapoved, zapoved ljubezni, sveto evharistijo – sveto mašo in duhovništvo. Jezus se še naprej sklanja k nam, da bi nas umival, da bi nam služil, da bi nas posvečeval in to počne po duhovništvu in evharistiji. Nabirka na veliki četrtek so darovi od odpovedi v času posta in bodo namenjeni ljudem – družinam v stiski.
  7. Veliki petek je spominski dan Jezusovega trpljenja in smrti na križu. Jezus vstopa v trpljenje in edini ve, da za smrtjo ni praznina,  uničenje, temveč je Oče. Ob 15.00 uri smo vabljeni, tudi otroci k molitvi križevega pota v župnijsko in podružne cerkve. Zvečer ob 17.30 uri ali ob 19.00 uri pa smo vabljeni k obredom velikega petka, ko bomo prisluhnili Janezovemu poročilu o Jezusovem trpljenju, počastili križ in prejeli sveto obhajilo. Darove, ki jih bomo darovali na veliki petek so na željo svetega očeta za kraje v sveti deželi – za božji grob. Priporočam.
  8. Na veliki petek je strogi post in zdržek.
  9. Na veliko soboto Jezus počiva v grobu, zato je velika sobota dan, ki nas vabi h globokemu molku in k temu, da Jezusa obiščemo v Božjem grobu. Popoldne bo blagoslov velikonočnih jedil po naslednjem sporedu: v Koštaboni ob 14.30 uri, v Dragonji ob 15.15 uri, v Padni ob 15.45 uri; v Novi vasi ob 16.15 uri, v Svetem Petru ob 16.45 uri, na Pučah ob 17.15 uri ter v Krkavčah zvečer po obredih in procesiji. Obredi velike sobote bodo ob 19.00 uri v Koštaboni in v Krkavčah, ki se nadaljujejo s sveto mašo in po njej z običajno procesijo ob ugodnem vremenu in po običajni poti. Pripravite vse potrebno za procesijo in se dogovorite o sodelovanju – nošenju potrebnih stvari.
  10. Na veliko soboto in na veliko noč bo običajni ofer za potrebe cerkve tako v Krkavčah kot tudi v Koštaboni.
  11. Koštabonsko fiero in Kuzmovo v Koštaboni bomo praznovali že na samo veliko noč, ko bo ob 10.30 uri praznična sveta maša, popoldne ob 17.00 uri pa v šoli gledališka igra v narečju Pince v peče. Sodelavci ŽK pa bodo organizirali velikonočni dobrodelni srečelov za ljudi v stiski. Še več pa na veliko noč.
  12. V tem tednu ne bom blagoslavljal. Hvala.
  13. Slovenski škofje so določili, da se s 1. marcem spremeni dar za svete maše. Za navadne maše bo dar kot do sedaj 23,00 €, za posebne maše – poročne, pogrebne, pa bo dar 25,00 €. Spremenile se bodo tudi nekatere takse.
  14. Spored svetih maš in druga oznanila  lahko dobite tudi na spletnih straneh župnije Krkavče - Koštabona. Potrebno je odtipkati Župnija Krkavče, ali pa http://zupnija-kostabona.rkc.si