Podružnica Nova vas

Cerkev Rožnovenske Matere Božje

Cerkev Matere Božje v Novi vasi se prvič omenja v letu 1470. Današnjo podobo je dobila leta 1763, ko je bila nadzidana in podaljšana. Cerkev ima le en kamnit oltar v čigar niši stoji oblečen kip Rožnovenske Matere Božje, nad levim obokom ob oltarju je postavljen kip Sv. Jožefa,  nad desnem obokom pa kip Sv. Matije. V cerkveni ladji sta dve zidni niši. V levi je postavljen kip Sv. Roka v desni pa kip srca Jezusovega.

Najznamenitejša stvar v sami cerkvi je gotovo zidna omarica za hrambo Najsvetejšega »Kustodija« iz leta 1664.

Ob cerkvi je vaško pokopališče in 26,5 m visok zvonik, ki so ga vaščani zgradili leta1896. Na vrhu zvonika stoji kamnit kip Sv. Jožefa zavetnika Nove vasi. Celoten cerkveni kompleks je obdan  z mogočnim zidom, na katerem stoji kapelica »Majna nad potjo«

Nova vas - Rožnovenska Mati Božja