3. VELIKONOČNA NEDELJA; ZAČETEK MOLITVENE OSMINE ZA DUHOVNE POKLICE; 14. 04.  –  21. 04. 2024

1. Verouk je redno po sporedu za vse skupine kot je razvidno na oglasnih deskah ali pa na spletni strani župnije Krkavče, razen za skupino 8. in 9. razreda, ki ima drugo obveznost.
  2. V tem tednu naj nas medsebojno po družinah povezuje molitev desetke, ki je tebe Devica v nebesa vzel in jo molimo za svetost družin, za nove duhovne poklice, za odvrnitev epidemije v čast MB in sv. Roku ter za mir v Ukrajini in Sveti Deželi v čast MB, Kraljici miru.
  3. V torek, 16. 04. 2024, bo ob 20.00 uri v Svetem Petru v zakristiji srečanje za starše birmancev. Starši ste prejeli vabilo.
  4. Danes začenjamo molitveno osmino za duhovne poklice z viškom prihodnjo nedeljo – nedeljo Dobrega pastirja, ki ima geslo: »PROSITE GOSPODOVA ŽETVE«. Tega se bomo spomnili pri sveti maši med tednom, pa tudi doma po družinah z vztrajno molitvijo, z vero in zaupanjem, da nam bo nebeški Oče dal novih poklicev, ki jih naš narod in Cerkev potrebuje.
  5. V petek, 19. aprila bodo imeli birmanci od 16.30 ure dalje preverjanje znanja po sporedu. Naj si ogledajo spored na oglasni deski v Svetem Petru in Novi vasi.
  6. V nedeljo, 21. aprila bomo začeli z birmanci devetdnevnico, ki bo razdeljena na dneve od 21. 04. – 26. 04. ter od 02. 05. – 04. 05. z molitvijo k Svetemu Duhu za prejem zakramenta svete birme. Podprimo naše mlade z molitvijo na poti, ki jo začenjajo, ko bodo potrjeni v veri odraslih kristjanov.
  7. V četrtek, 18. aprila je ob 20.00 uri v Krkavčah v župnišču srečanje za člane ŽK. Člani vabljeni.
  8. Prihodnjo nedeljo bo pri obeh mašah nabirka za solidarnostni sklad duhovnikov in bogoslovcev. Lani smo zbrali v Krkavčah 183,89 €, v Koštaboni pa 81,90 €. Skupaj 266,00 €. Bog plačaj. Priporočam vaši darežljivosti.
  9. V četrtek, 11. aprila smo imeli srečanje ŽPS. Na spletni strani župnije si lahko pogledate in preberete zapisnik srečanja ŽPS, ki smo ga imeli 25. januarja 2024, pa tudi druge zapisnike.
  10. Nadaljujem z blagoslovom domov v Dragonji od številke 34 dalje.  Blagoslavljal bom jutri in v torek od 10.00  do 12.00 ure ter jutri popoldne od 16.00 ure do maše, v torek po 17.00 uri do maše, prav tako tudi v sredo, četrtek in petek po 17.00 uri do maše.  Zvečer vedno do 21.00 ure. Med seboj se pogovorite kje sem končal.
  11. Slovenski škofje so določili, da se s 1. marcem spremeni dar za svete maše. Za navadne maše bo dar kot do sedaj 23,00 €, za posebne maše – poročne, pogrebne, pa bo dar 25,00 €. Spremenile se bodo tudi nekatere takse.
  12. Spored svetih maš in druga oznanila  lahko dobite tudi na spletnih straneh župnije Krkavče - Koštabona. Potrebno je odtipkati Župnija Krkavče, ali pa http://zupnija-kostabona.rkc.si