4. VELIKONOČNA NEDELJA

4. VELIKONOČNA NEDELJA; NEDELJA DOBREGA PASTIRJA; SVETOVNI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE; ZAČETEK BIRMANSKE DEVETDNEVNICE; 21. 04.  –  28. 04. 2024

1. Verouk je redno po sporedu za vse skupine kot je razvidno na oglasnih deskah ali pa na spletni strani župnije Krkavče, razen za skupino 8. in 9. razreda, ki ima drugo obveznost.
  2. V petek, 26. aprila bodo imeli birmanci v Svetem Petru ob 15.30 uri srečanje in spraševanje pri g. dekanu Janezu Kavčiču, po srečanju pa še pripravo na spoved in spoved.
  3. V tem tednu naj nas medsebojno po družinah povezuje molitev desetke, ki je tebe Devica v nebesih kronal in jo molimo za svetost družin, za nove duhovne poklice, za odvrnitev in končanje epidemije v čast MB in sv. Roku ter za mir v Ukrajini in Sveti Deželi v čast MB, Kraljici miru.
  4. Danes smo začeli z birmanci in njihovimi družinami devetdnevnico k Svetemu Duhu pred birmo h kateri smo vabljeni tudi ostali župljani in jih podprimo pri tem svetem dejanju s svojo molitvijo.
  5.  Danes zaključujemo molitveno osmino za duhovne poklice in smo vabljeni, da z molitvijo v ta namen nadaljujemo v vsakdanjem življenju.
  6. Bog plačaj za današnji dar, ki ste ga prispevali in je za solidarnostni sklad duhovnikov in bogoslovcev – za izredno pomoč duhovnikom in bogoslovcem na študiju v tujini. Hvala.
  7. Slovenska Karitas je v drugi polovici aprila začela z dobrodelno akcijo: »POMAGAJMO PREŽIVETI IN ŽIVETI« s katero se zbirajo sredstva za pomoč starejšim, trajno nezaposljivim, tistim, ki imajo nizke prihodke … Na akcijo nas bo opozarjal plakat, pa tudi zgibanke v katerih je predstavljena akcija in ji je priložena položnica. Nekateri ste položnice prejeli tudi z Družino. Vzemimo in po svojih močeh pomagajmo.
  8. Nadaljujem z blagoslovom domov v Dragonji od številke 62 dalje.  Blagoslavljal bom jutri in v torek od 10.00  do 12.00 ure ter jutri popoldne od 16.00 ure do maše, v sredo in četrtek po 17.00 uri do maše.  Zvečer vedno do 21.00 ure. Med seboj se pogovorite kje sem končal.
  9. Slovenski škofje so določili, da se s 1. marcem spremeni dar za svete maše. Za navadne maše bo dar kot do sedaj 23,00 €, za posebne maše – poročne, pogrebne, pa bo dar 25,00 €. Spremenile se bodo tudi nekatere takse.
  10. Spored svetih maš in druga oznanila  lahko dobite tudi na spletnih straneh župnije Krkavče - Koštabona. Potrebno je odtipkati Župnija Krkavče, ali pa http://zupnija-kostabona.rkc.si